W magicznym domu Helenki


duży kartonowy domekOstatnim czasem nasza ekologiczna zabawka zawitała w Krakowie. Stało się tak za sprawą Pani Ani, która ze swoją ukochaną córeczką Helenką stworzyła magiczny domek tekturowy i podzieliła się z nami swoimi uwagami oraz bogatą galerią zdjęć, które udostępnia również na swoim blogu.

Byliśmy od początku ciekawi jak 17-miesięczna Helenka zareaguje i czy będzie aktywnie brała udział w zabawie z domkiem. Okazało się, że bardzo chętnie pomagała swoim rodzicom i gdy domek został ukończony wprowadziła się do niego. Kartonowy duży domek okazał się świetną kryjówką, a dzięki swoim rozmiarom w wolnej chwili mógł być miejscem do krótkiej drzemki zarówno dla Helenki jak i jej niezwykle pomysłowej mamy.

Tak wyglądało to w skrócie:

Najpierw domek trzeba było złożyć – tu oczywiście pomoc dorosłych pomimo łatwości montażu jest niezbędna, ponieważ kartonowy domek jest bardzo duży.

składamy domek tekturowy

Składanie odbywa się bardzo szybko i można przejść do malowania, wtedy oczywiście musimy na to poświęcić dużo czasu, ale warto czekać na efekty naszej pracy.

kolorowy domek dla dzieci

Teraz pozostaje nam już przejść tylko do zabawy – czyli możemy ponieść się naszej wyobraźni.

domek i dziecko

I na koniec po całym dniu super zabawy zasłużony odpoczynek.

odpooczynek domek tekturowy

Jeśli jesteście zainteresowani jak szczegółowo wyglądał dzień zabawy z domkiem tekturowym w Krakowie i co ciekawego na jego temat napisała Pani Ania na swoim blogu wejdźcie na maluszkoweinspiracje.blogspot.com

Po raz kolejny okazuje się, że dzięki pomysłowości rodziców domek dla dzieci wykonany z tektury jest idealnie trafioną zabawką, która daje wiele możliwości do wspólnej zabawy rodziców i dzieci.