Jak składałam domek kartonowy. 2


domek z kartonu

dom Oliwii

CZEŚĆ mam na imię Oliwia opiszę jak składałam swój domek kartonowy.
Domek kupił mi tata. Składałam go pod jego nadzorem, jednak muszę wam powiedzieć, że nie musiał mi on zbytnio pomagać, jedynie trzymał duże elementy. Pomagał mi jedynie w przygotowaniu i edycji mojego wpisu na tym blogu, wkleił zdjęcia i poukładał wszystko w całość. Zacznijmy opis mojej zabawy.

Domek tekturowy  to produkt firmy Cart-Pack, który produkuje też inne opakowania tekturowe . Domek był zapakowany w dużej paczce, która jak się znudzę zabawą pozwoli mi na złożenie go i wyniesienie do piwnicy.

duży karton

Karton z domkiem

Po otwarciu ukazują nam się wszystkie elementy z którego składa się nasz domek kartonowy oraz jego instrukcja składania, postaram się go złożyć nie używając jej sądzimy, że nie będzie to nic trudnego.

domek kartonowy części

Elementy domku tekturowego

Instrukcja składania dla domku tekturowego

Instrukcja montażu

Wyciągnęłam wszystkie elementy z kartonu, są bardzo duże – ten domek kartonowy będzie naprawdę wielki. Musiałam powyciągać ze ścian bocznych kawałki tektury, które były w oknach i zaczepach, można je wyrzucić do kosza, ale ja z nich zrobię talerze do mojego nowego domu.

IMG_1112IMG_1113IMG_1115IMG_1122

kawałki tektury

To będą talerzyki.

Jak już wszystko powyciągałam, przystąpiłam do składania mojej nowej budowli. Trzeba było zacząć od doginania elementów w okolicy zaczepów oraz tam gdzie jest dach, łatwo to poznać, bo mamy zrobione takie delikatne wgniecenia na kartonie. Jak już to wszystko zrobiłam można było składać domek.

Wyginanie krawędzi

Wyginanie krawędzi

IMG_1126

komin na domku dla dzieci

Montaż komina

 

Składanie domku już muszę tylko opisać tata trzymał mi te duże ściany i nie miał kto robić zdjęć, ale jest to tak proste, że nie powinno być problemów. Wzięliśmy dwie ściany małą i dużą, połączyliśmy je zaczepami, najpierw tymi bocznymi i postawiliśmy. Tak samo zrobiliśmy z dwoma pozostałymi elementami, i jak już je postawiliśmy to połączyliśmy dach. Domek kartonowy był już złożony, zostały tylko cztery nóżki, weszłam do domku żeby go unieść do góry, tacie było łatwiej wstawić je na swoje miejsce. Został nam już tylko komin który sama umieściłam na środku, było ciężko bo domek jest ogromy i musiałam stać na palcach.
Zobaczcie co nam wyszło….

 

domek dla dzieci

Ja w domku

domek widok okna

okno domek tekturowy

Otwieram okno

dziecko w domku tekturowymIMG_1144

domek królika

Moja Pusia ma też nowy domek

kryjówka z tektury dla królików

kartonowy dom dla dzieci

Mój śliczny nowy domek

skrzynka na listy w domku tekturowym

Listonosz przyniósł pocztę

Tak wyglądało moje składanie domku, dziękuję tacie za pomoc i teraz czeka mnie mnóstwo zabawy i malowania. Domek  kartonowy jest ogromny, jak skończę pokażę wam moje zdjęcia.

Oliwka

 

 

 

 


2 komentarzy do “Jak składałam domek kartonowy.

  • admin

    Bardzo ładnie, zaskoczyła nas wszystkich twoja praca jaką włożyłaś razem z tatą. Zatem postanowiliśmy to nagrodzić i wyślemy ci drobny upominek pocztą.

    • Oliwia Autor wpisu

      Dziękuję bardzo. Pomaluję domek bardzo ładnie i też się pochwalę jak mi wyszło

Komentarze są wyłączone.