Zajęcia z domkiem w Powiatowym Domu Opieki Społecznej w Ostrowinie.


domek do malowaniaNa początku kwietnia przeprowadzone zostały ciekawe zajęcia z wykorzystaniem domku tekturowego w Powiatowym Domu Opieki Społecznej w Ostrowinie. Domek wzbudził wiele pozytywnych wrażeń oraz zainteresowanie wśród podopiecznych. Czy jest to ciekawa forma terapii?

Możemy śmiało potwierdzić, że tak. Choć nie były to pierwsze zajęcia z użyciem tekturowej zabawki, w których uczestniczył opiekun PDOS w Ostrowinie zajęcia z wykorzystaniem domku tekturowego okazały się bardzo ciekawą zabawą dla podopiecznych intelektualnie niepełnosprawnych. Domek rozwija wśród wychowanków umiejętności emocjonalne oraz plastyczne, a sama forma zajęć została uznana za ciekawą i rozwijającą.

Wszyscy podopieczni z chęcią uczestniczyli w zajęciach a opiekun z chęcią powtórzy zajęcia z wykorzystaniem tekturowego domku. Choć kartonowy duży domek firmy Cart-Pack jest największą zabawką tekturową na rynku w tym przypadku mógłby być jeszcze większy – to jedyna uwaga w kierunku producenta. Cieszy nas fakt, że domek jest wykorzystywany coraz bardziej wszechstronnie. Poniżej galeria zdjęć z przeprowadzonych zajęć.